späť

...aby čistenie skiel bolo jednoduchšie...Mrznúce mrholenie je prvá cesta k tomu, aby ste škrabali a škrabali a škrabali. Samozrejme ľad z okna. Nielen predného, hoci to je pre výhľad z auta najdôležitejšie.Nezabúdajte na bočné a už vôbec nerobte na skle priezor veľkosti pohľadnice s odôvodnením, že veď predsa vidíte.

Okno musí ísť donaha – teda zbavte ho námrazy, ľadu, alebo aj snehu úplne a celkom. A keď spomíname sneh: ten poodmetajte z celého povrchu auta, inak vám to policajti „pripomenú“ pokutou. Neriešme teraz ako zbaviť snehu plachty návesov. Tieto rady sú určené hlavne motoristom, ktorí jazdia (najmä) osobnými autami.

Keď sa dielo podarí, to je radosti

Výhľad z auta, primeraná rýchlosť, fungujúce brzdy a kúrenie sú asi hlavné predpoklady bezpečnej jazdy v zimných podmienkach. Ľad z vozovky majú odstrániť cestári. Alebo ho aspoň posypať. My motoristi musíme spomaliť a postarať sa o vyslobodenie nášho plechového pomocníka z ľadového objatia.

Ako: Horúci čaj aj teplý punč autu „neservírujte“

Kaskadérske kúsky s vriacou vodou liatou na čelné sklo priamo z čajníka vám asi neprídu na um. No keby predsa, varujem vás: nerobte to. Stačí okom málo postrehnuteľný mikrokráter čo zanechal odskočený kamienok. Nemusí sa nič stať, ani na druhý, či tretí raz. Ale raz to sklo povolí. Ak chcete silou-mocou nové sklo, veselo a hor sa do toho. Inak – zabudnite!! Ak sa nezahrejete pri rozcvičke okolo auta, teplý čaj vám urobí dobre v cieli cesty.

Punč? Až večer, alebo po návrate.

Každý deň k hotovostnému dokladu nad 40 eur s dph od 28.11 do 05.12.2015 dostanete od nás ZATEPLENÚ ŠKRABKU pre jednoduchšie čistenie skiel.

klikni a prezri leták: ZATEPLENÁ ŠKRABKAa okrem toho ... v ponuke máme aj rozmrazovač skiel


text prevzatý: http://podkapotou.zoznam.sk/